CHECK HERE FOR THE LATEST ON OUR COVID POLICIES AND LEAGUE RESTART UPDATES: http://www.tampabayclubsport.com/page/alert
Soccer Schedule

Sunday Coed Soccer / Ed Radice (Fall 2019)

Sponsors

Sunday, September 15

First Week - Shirts
Byes
Return of the Blues (i), Armadillos (a), BYB (a), Game of Throw-Ins (b), The Good, The Bad, and the Keeper (b)
  5:00 PM 6:00 PM 7:00 PM 8:00 PM 9:00 PM
North Field
 
  Rolls Reus (i) [2]
vs
 
  Tampa FC (i) [1]
     
Field 3
 
  UMA FC (a) [0]
vs
 
  Inter FC (a) [1]
Field 4
 
  Rowdies (b) [5]
vs
 
  Make America Grey Again (b) [0]
Final 6-0

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, September 22

Byes
Rolls Reus (i)
  5:00 PM 6:00 PM 7:00 PM 8:00 PM 9:00 PM
North Field
     
Field 3
 
  BYB (a) [1]
vs
 
  Lechita FC (a) [5]
Field 4
 
  Rowdies (b) [0]
vs
 
  Sons of Pitches (b) [5]
Final 0 - 7

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, September 29

Byes
Hold My Beer - CHAMPS
  5:00 PM 6:00 PM 7:00 PM 8:00 PM 9:00 PM
North Field
     
Field 3
 
  Fightin Turtles (a) [1]
vs
 
  BYB (a) [1]
Field 4

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, October 6

Byes
Let's Get Messi (i), Injured Reserve (b), Make America Grey Again (b)
  5:00 PM 6:00 PM 7:00 PM 8:00 PM 9:00 PM
North Field
 
  Tampa FC (i) [4]
vs
 
  Rebels FC (i) [0]
     
Field 3
 
  The Squad (a) [1]
vs
 
  UMA FC (a) [2]
Field 4

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, October 13

Byes
Rebels FC (i), Last But Not Least (b), Rowdies (b)
  5:00 PM 6:00 PM 7:00 PM 8:00 PM 9:00 PM
North Field
     
Field 3
 
  UMA FC (a) [1]
vs
 
  Armadillos (a) [1]
Field 4
 
  The Squad (a) [0]
vs
 
  BYB (a) [0]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, October 20

Byes
Goal Diggers (i), Fightin Turtles (a), The Squad (a), Athletico Morones (b), Sons of Pitches (b)
  6:00 PM 7:00 PM 8:00 PM 9:00 PM
North Field
 
  Tampa FC (i) [0]
vs
 
  Return of the Blues (i) [5]
Tampa FC Forfeit
    
Field 3
 
  Armadillos (a) [2]
vs
 
  Inter FC (a) [0]
Field 4

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, October 27

Playoffs Roster Reminder
Byes
Tampa FC (i), Football Club FC (a), Lechita FC (a), Diablos (b), Multiple Scoregasms (b)
  6:00 PM 7:00 PM 8:00 PM 9:00 PM
North Field
    
Field 3
Field 4
 
  BYB (a) [6]
vs
 
  Inter FC (a) [2]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, November 3

Double Headers
Goal Diggers (i)
Byes
Inter FC (a), Orange is the New Black - CHAMPS, UMA FC (a), Welcome to the Suck (a), Lost Soles (b), Pasco’s Finest - CHAMPS
  6:00 PM 7:00 PM 8:00 PM 9:00 PM
North Field
 
  Rolls Reus (i) [1]
vs
 
  Tampa FC (i) [2]
    
Field 3
 
  Armadillos (a) [1]
vs
 
  BYB (a) [1]
Field 4

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, November 10

PLAYOFFS View Bracket
Return of the blues, Welcome to the suck, Fighting turtles, Lechita FC, Orange is the New Black, UMA FC, Armadillos, Sons of Pitches, Rowdies, Pasco's Finest, and Multiple Scoregasms are on a bye
  6:00 PM 7:00 PM 8:00 PM
North Field
   
Field 3
 
  The Squad (a) [3]
vs
 
  Inter FC (a) [2]
PK's
Field 4
 
  Make America Grey Again (b) [0]
vs
 
  Athletico Morones (b) [5]
Make America Grey Forfeit
 
  Diablos (b) [0]
vs
 
  Game of Throw-Ins (b) [5]
Diablos Forfeit

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, November 17

PLAYOFFS View Bracket
  6:00 PM 7:00 PM 8:00 PM 9:00 PM
North Field
 
  Rolls Reus (i) [4]
vs
 
  Tampa FC (i) [0]
    
Field 3
 
  Last But Not Least (b) [0]
vs
 
  Sons of Pitches (b) [5]
Final 6-0
 
  UMA FC (a) [0]
vs
 
  Armadillos (a) [3]
Field 4

Visitor (first team) vs Home (second team)