Soccer Playoffs

Tuesday Coed & Men's Soccer 6v6 / Skyway (Summer 2019)

PLAYOFFS Back to Schedule

Coed Intermediate

Quarterfinals
Sep 3 
 
 
 
 
4)
 
  Bayer Neverlusen... [5]
 
 
5)
 
  Tampa FC (ci) [3]
 
 
Sep 3 at 8:30 PM
Skyway Park - Field 1 (turf field)
2)
 
  WOB (ci) [9]
 
 
7)
 
  Sharamutas Be Cray... [6]
 
 
Sep 3 at 7:30 PM
Skyway Park - Field 1 (turf field)
3)
 
  Bad News Bears... [5]
 
 
6)
 
  Raptor Squad (ci) [0]
 
 
Sep 3 at 6:30 PM
Skyway Park - Field 1 (turf field)
Semifinals
Sep 10 
1)
 
  2001 Odyssey -... [5]
 
 
4)
 
  Bayer Neverlusen... [0]
 
 
Sep 10 at 6:30 PM
Skyway Park - Field 1 (turf field)
2)
 
  WOB (ci) [0]
 
 
3)
 
  Bad News Bears... [5]
 
 
Sep 10 at 5:30 PM
Skyway Park - Field 1 (turf field)
Finals
Sep 10 
1)
 
  2001 Odyssey -... [6]
 
 
3)
 
  Bad News Bears... [3]
 
 
Sep 10 at 7:30 PM
Skyway Park - Field 1 (turf field)
 
 

Coed Recreational

Round 1
Sep 3 
 
 
 
 
8)
 
  Last Laugh (cr) [3]
 
 
9)
 
  EY FC (cr) [2]
 
 
Sep 3 at 6:30 PM
Skyway Park - Field 2 (turf field)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7)
 
  The Fightin' Owls... [5]
 
 
10)
 
  ShagginBall Z ... [3]
 
 
Sep 3 at 7:30 PM
Skyway Park - South Field (grass)
 
 
 
 
6)
 
  Beercelona (cr) [5]
 
 
11)
 
  The Muppets (cr) [0]
 
 
Sep 3 at 8:30 PM
Skyway Park - South Field (grass)
Quarterfinals
Sep 3 
 
 
8)
 
  Last Laugh (cr) [2]
 
 
Sep 3 at 7:30 PM
Skyway Park - Field 2 (turf field)
4)
 
  Healthesystems... [2]
 
 
5)
 
  Scorched earth... [7]
 
 
Sep 3 at 9:30 PM
Skyway Park - Field 1 (turf field)
2)
 
  I Bless The Goals... [1]
 
 
7)
 
  The Fightin' Owls... [6]
 
 
Sep 3 at 8:30 PM
Skyway Park - Field 2 (turf field)
3)
 
  Guayabitas FC ... [6]
 
 
6)
 
  Beercelona (cr) [1]
 
 
Sep 3 at 9:30 PM
Skyway Park - Field 2 (turf field)
Semifinals
Sep 10 
 
 
5)
 
  Scorched earth... [2]
 
 
Sep 10 at 7:30 PM
Skyway Park - Field 2 (turf field)
7)
 
  The Fightin' Owls... [0]
 
 
3)
 
  Guayabitas FC ... [4]
 
 
Sep 10 at 7:30 PM
Skyway Park - Field 3 (turf field)
Finals
Sep 10 
 
 
3)
 
  Guayabitas FC ... [4]
 
 
Sep 10 at 9:30 PM
Skyway Park - Field 1 (turf field)
 
 

Men's Intermediate

Quarterfinals
Aug 27 
1)
 
  Cheeky Blinders... [5]
 
 
8)
 
  Tuesdays are for... [1]
 
 
Aug 27 at 7:30 PM
Skyway Park - South Field (grass)
4)
 
  Teenage Mutant... [4]
 
 
5)
 
  White Hart Pain... [0]
 
 
Aug 27 at 6:30 PM
Skyway Park - South Field (grass)
2)
 
  Brew City F.C.... [4]
 
 
7)
 
  Murder on Zidane's... [0]
 
 
Aug 27 at 8:30 PM
Skyway Park - South Field (grass)
3)
 
  Sophisticates FC... [3]
 
 
6)
 
  Boca Seniors (mi) [4]
 
 
Aug 27 at 9:30 PM
Skyway Park - South Field (grass)
Semifinals
Sep 10 
1)
 
  Cheeky Blinders... [2]
 
 
4)
 
  Teenage Mutant... [3]
 
 
Sep 10 at 8:30 PM
Skyway Park - Field 2 (turf field)
2)
 
  Brew City F.C.... [2]
 
 
6)
 
  Boca Seniors (mi) [0]
 
 
Sep 10 at 8:30 PM
Skyway Park - Field 3 (turf field)
Finals
Sep 10 
4)
 
  Teenage Mutant... [3]
 
 
2)
 
  Brew City F.C.... [1]
 
 
Sep 10 at 9:30 PM
Skyway Park - Field 2 (turf field)

Men's Recreational

Quarterfinals
Sep 3 
1)
 
  Team Tummysticks... [1]
 
 
8)
 
  Manzana FC (mr) [0]
 
 
Sep 3 at 7:30 PM
Skyway Park - Field 3 (turf field)
4)
 
  Eagles (mr) [6]
 
 
5)
 
  Liverpol6 (mr) [5]
 
 
Sep 3 at 9:30 PM
Skyway Park - Field 3 (turf field)
2)
 
  IMC - CHAMPS [5]
 
 
7)
 
  Ravens (mr) [0]
 
 
Sep 3 at 8:30 PM
Skyway Park - Field 3 (turf field)
3)
 
  Brazzers FC (mr) [2]
 
 
 
 
Sep 3 at 6:30 PM
Skyway Park - Field 3 (turf field)
Semifinals
Sep 10 
1)
 
  Team Tummysticks... [3]
 
 
4)
 
  Eagles (mr) [5]
 
 
Sep 10 at 6:30 PM
Skyway Park - Field 2 (turf field)
2)
 
  IMC - CHAMPS [6]
 
 
3)
 
  Brazzers FC (mr) [3]
 
 
Sep 10 at 6:30 PM
Skyway Park - Field 3 (turf field)
Finals
Sep 10 
4)
 
  Eagles (mr) [0]
 
 
2)
 
  IMC - CHAMPS [1]
 
 
Sep 10 at 8:30 PM
Skyway Park - Field 1 (turf field)
 
 
2)
 
  IMC - CHAMPS